O nas


Jesteśmy obecni w branży inżynierii sanitarnerj (HVAC) od 1993 roku, to właśnie wtedy rozpoczeliśmy produkcję grzejników łazienkowych. Przez pierwsze lata działalności, wyprodukowane przez nas grzejniki sprzedawane były pod markami rodzimych firm włoskich dla których realizowaliśmy zlecenia. Widząc jakim potencjałem dysponujemy wraz ze wzrostem popytu oraz pojawiającymi się zapytaniami o produkcję grzejników, w 2002 roku powstaje grupa RADOX, która od tej pory kończy z rolą dostawcy, a otwiera nowy rozdział swojej historii, rozpoczynając produkcje grzejników łazienkowych, pokojowych i dekoracyjnych pod własną marką - Radox Radiators.

     Poszerzenie zakresu działalności firmy, wiąże się z wielkimi zmianami w jej strukturach oraz koniecznymi inwestycjami. Posiadając wybitnych specjalistów branży HVAC, stanęliśmy przed nowym wyzwaniem - należało rozpocząć dystrybucje grzejników oraz promocję marki Radox, jednocześnie zaoferować ekskluzywne wzornictwo oraz szerokie możliwości wyboru modeli grzejników o jak najwyższej jakości.Od otwarcia fabryki do założenia własnej marki, przez 9 lat, systematycznie pracowaliśmy nad podnoszeniem jakości naszych produktów, poprzez wyszukiwanie, monitorowanie, a następnie wprowadzanie innowacyjnych technik, rozwiązań do proccesu produkcji. W ten sposób połączyliśmy technikę malowania proszkowego, stosowaną w przemyśle samochodowym z technologią niewidocznego spawania laserowego. W pierwszych latach samodzielnej działalności udaje nam się wyprzedzić pozostałych producentów, obejmując nasze grzejniki gwarancją na okres aż 10 lat. Wysoką jakość potwierdziły certyfikaty uzyskane w 2000 i 2004 roku - ISO 9001 i ISO 14001.

W 2005 roku do użytku została oddana druga fabryka, największa w Europie, wyspecjalizowana do produkcji grzejników polerowanych, piaskowanych i chromowanych. Inwestycja wyniosła ponad 2 000 000 euro. Fabryka jest wyposażona we w pełni zautomatyzowaną linię chromowania, zgodną z europejskimi standardami jakości i ochrony środowiska, co pozwoliło w 2006 roku uzyskać poświadczenie zgodności produktów z normami europejskimi - EN 442. Zdolność produkcyjna po uruchomieniu drugiej fabryki wynosi 200 000 grzejników rocznie, łączna powierzchnia - 47 000m2.

       Kolejną inwestycją był certyfikowany system kontroli jakości dzięki któremu możemy kontrolować i nadzorować każdy etap produkcji. Ponadto, proces produkcji grzejnika od surowego materiału, jest bezpośrednio nadzorowany przez kierownika produkcji i szefów każdej z sekcji. Wraz z nowoczesnym systemem kontroli, rozpoczynamy komputerowe projektowanie oraz produkcję na podstawie rysunków technicznych. Przyczyniło się to do poprawy dywersyfikacji oraz pozwoliło na wprowadzenie nowych wzorów, form i kształtów.Wynikiem wieloletniej i rzetelnej pracy naszych specjalistów, jest pozycja naszej marki w branży HVAC. Jesteśmy jednym z wiodących producentów kompletnych rozwiązań dziedziny inżynierii sanitarnej. Aż 65% naszej rocznej produkcji jest eksportowana na rynki zagraniczne (m.in. Stany Zjednoczone, Niemcy, Francja, Polska, Rosja, Ukraina, Dania, Anglia, Hiszpania, Belgia, Irlandia, Iran, Słowacja).

     Mimo wysokiej i ugruntowanej pozycji na rynku, wciąż chcemy się dla Państwa rozwijać, dlatego na bieżąco poszerzamy naszą ofertę o nowe kształty, textury, wykończenia, modele, stale wychodząc na wprost oczekiwań naszych klientów.Czemu Radox ?

1. Najwyższej jakości wykończenie, które jest wynikiem połączenia wzornictwa przemysłowego opartego na artystycznych wizjach z technologią niewidocznych laserowych spawów oraz lakierowania przy pomocy technik stosowanych w przemyśle samochodowym


2. Ponad 20 lat rzetelnej działalności firmy oraz 10 lat gwarancji fabrycznej na grzejniki Radox.


3. Szerokie możliwości wyboru spośród modeli grzejników łazienkowych i pokojowych.


4. Ekskluzywne wzornictwo sprawia że nasze grzejniki świetnie będą się komponować również w przestrzeni biurowej, salonie, kuchni czy przedpokoju.


5. Ekologiczny proces spawania bez użycia miedzi :

Jako renomowany producent nie używamy i nigdy nie będziemy używać jekiejkolwiek miedzianej powłoki przy produkcji swoich grzejników. Miedziana powłoka używana jest przez tanich producentów w innych krajach przec co wytwarzają się szkodliwe produkty uboczne takie jak cyjanek miedziany który ma pusztoszący wpływ na środowisko. Profil D (rys. poniżej) ustawiony pod kątem wskazuje zużycie powłoki oraz nagromadzenie się metalu spawalniczego na złączach. U nas zespawany koniec wskazuje na nie używanie pieca spawalniczego.MIEDZIANA POWŁOKA PO 3 MIESIĄCACH

RADOX PO 3 MIESIĄCACH

JAK ROZPOZNAĆ PRODUKTY MARKI RADOX 

1. W górnej części profilu "D" wypolerowane krawędzie pokazują wykorzystanie spawania techniką TIG.

2. Wnętrze grzejnika jest gładkie, szare i czyste – nie ma śladów rdzy.

3. Powierzchnia w obszarze połączenia pomiędzy kolektorem a elementem jest jednorodna w wyniku lutowania.

4. Połysk wykończenia chromowanego, oprócz roli ozdobnej, chroni grzejnik. Nasze grzejniki są poddawane testom wytrzymałości, muszą wytrzymać 200 godzin w komorze solnej.

 

 

SPECJALIZUJEMY SIĘ W PRODUKCJI GRZEJNIKÓW ZE STALI NIERDZEWNEJ

Nasze grzejniki wykonane są z najlepszej stali nierdzewnej na rynku, co czyni je jednymi z najbardziej wytrzymałych. Stal nierdzewna z natury nie rdzewieje, jest również łatwa w utrzymaniu czystości. Produkowana jest w ponad 90% z metalu pochodzącego z recyklingu, jest produkowany ekologicnzie i w 100% nadaje się do ponownego recyklingu.

 

CHROMOWANIE

Inwestycja w przyszłość!

W 2005r. do użytku została oddana jedną z największych fabryk wyposażoną w automatyczną linię chromowania grzejników, inwestycja kosztowała ponad 2.000.000 €.

Urządzenie jest w pełni zautomatyzowane i cała technologia spełnia najnowsze europejskie normy jakości i ochrony środowiska.

 

 KONTROLA JAKOŚCI 

Wykonujemy kompleksowe testy wszystkich naszych grzejników podczas produkcji – każdy grzejnik marki Radox musi przejść 9 punktów kontroli jakości – nadzorujemy wszystkie etapy produkcji. Każdy grzejnik jest kontrolowany w taki sam, rygorystyczny sposób.GWARANCJA

W jaki sposób możemy pozwolić sobie na oferowanie 10-letniej gwarancji na grzejniki malowane proszkowo i chromowane?

   • dzięki wysokiej jakości produkcji, która spełnia standardy ISO9001: 2008, ISO 14001:2005 oraz przepisy CE takie jak EN 442.

   • dzięki zastosowaniu wysokiej jakości farb z firmy Akzo Nobel (jeden z głównych światowych producentów) ich produkty nie zawierają TGIC - substancja toksyczna stosowana jako utwardzacz.

   • dzięki wykorzystaniu podwójnej powłoki niklu (35-40 mikronów) podczas procesu chromowania

   • dzięki urządzeniu do galwanizacji - w pełni zautomatyzowanemui dzięki szczelnemu zamknięciu grzejników, jesteśmy w stanie powstrzymać przenikanie kwasów podczas procesu chromowania, co pozwala na uniknięcie korozji wewnątrz grzejników.

   • dzięki piaskowaniu przed malowaniem grzejnika, jest to główny czynnik który znacznie zwiększa adhezję powłoki na podłożu.

 NASZE ZAANGAŻOWANIE W OCHRONĘ ŚRODOWISKA

Do produkcji naszych chromowanych grzejników nie używamy miedzi. Zastosowanie miedzi(procedura często stosowana przez tanich producentów) wytwarza substancje toksyczne pochodne, które mają destruktywny wpływ na środowisko.

 
Dowodem wysokiej jakości produkowanych przez nas grzejników są certykifaty uzyskane w 2000 i 2004 roku - ISO 9001 oraz ISO 14001. W 2006 roku uzyskaliśmy poświadczenie zgodności produktów z normami europejskimi - EN 442.
 


 Jesteśmy dumni ze wszystkich naszych nagród i certyfikatów, ale jest to kontrola jakości, której należy oczekiwać od organizacji znajdującej się w czołówce branży. 
© SolEx B2B